Yanlış Oturma HASTALIKLARIN SEBEPLERİ

Yanlış Oturma HASTALIKLARIN SEBEPLERİ
Çağdaş insanın zararlı bir alışkanlığı da sandalye ve koltukta oturma alışkanlığıdır. Sandalyede otururken aldığımız pozisyon karın ile bacaklar¬daki kan ve enerji dolaşımını zorlaştırır,- bağırsakların çalışmasını yavaşla¬tır, kabızlığa, prostat ve yumurtalık hastalıklarına, basura, varise, eklem ve omurga hastalıklarına davetiye çıkarır.
Bağdaş kurarak, dizüstü, bir bacak üzerine İkincisini bükerek, bacaklar arasında yerde oturmak veya çömelmek kan dolaşımını ve enerji dolaşımı-nı kolaylaştırır.
Sandalye ve koltukta oturanlar, gün boyu sadece oturup kalkarken ha-reket ederken yerde oturmak, kaslar, eklemler ve tüm organlar için oturul-duğu sürece devam eden mükemmel bir egzersizdir. Yerde oturanlar, yuka¬rıda anlatılan hastalıklardan emin olur. Çocuklar, anne-babaları sandalye ve koltukta oturmaya alıştırıncaya kadar, hep yerde otururlar.
Büyük ve küçük abdest için alaturka tuvaleti tercih etmek ve çömelerek oturmak gerekir. Klozet üzerinde oturarak ihtiyacı gidermek tabiata aykırı ve sağlığa zararlıdır. Klozette otururken vücudun aldığı şekil, dışkının ka-lın bağırsaktaki hareketini engeller, kalın bağırsağın hareketi yavaşlar,- düz bağırsak, dışkının oluşturduğu baskıyla genişler ve kabızlık meydana gelir.
Büyük, küçük abdesti ve gazı fazla tutmak zararlıdır. Bu durumda, İdrar, dışkı ve gazlardaki zararlı maddeler kana karışır, organları zehirleyerek yaşlanmayı hızlandırır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here