Sarımsak Bitkisel İlaç Doğal Tedavi Yöntemleri

Sarımsak Allium sativum

Kanı temizler, akciğer, karaciğer, safra kesesi ve kalbi kuvvetlendirir, il­tihabı kurutur ve bütün hastalıkları yok eder, Atar damar kireçlenmesi, da­ralması ve tıkanmasını gidermek için sarımsaktan daha İyi ilaç yoktur. Kurtları döker, tüberküloz bakterisi dahil zararlı mikropları, virüsleri ve pa­razitleri öldürür, tansiyonu ve ateşi düşürür, kanı sulandırır, iştahı açar. Ateşli şişlikleri İndirir, iltihaplı yarayı açarak iltihabın akmasına yardım eder. Yaradaki akıntıyı temizleyip yarayı kapatır,, kanı kolesterolden arın­dırır; yüz rengini güzelleştirir,- salgı bezlerinin normal çalışmasını sağlar. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, genetik mutasyonlara karşı direnci art­tırır.

İçme suyunu değiştirmeye mecbur kalan İnsan, sarımsak yemelidir. Bu şekilde yeni suya alışma sürecini kısaltmış ve kolaylaştırmış olur.

$ Hızlı çöküntülerden kendini korumak isteyen yaşlı insanlar hemen he­men her gün sarımsak yutmalı veya dövülmüş 3 diş sartmsağı bal şurubu ile İçmelidir.

$ Bir baş sarımsak + 10 tane taze yeşil zeytin -t- 1 tane orta boy havuç, 500 gr. su ile pişirildikten sonra ezilip süzülür. Bu su içildiğinde adet kanamasını söktürür, doğumdan sonra eşin atılmasını sağlar, karında su toplanmasına çok iyi gelir.

^Çiğ sarımsak yemek krampları yok eder, gazı giderir, adet kanamasını uyarır ve doğum sonrası eşin kolay atılmasını sağlar.

$ Pişmiş sarımsak yemek, sesi ve boğazı temizler, öksürüğü yumuşatır ve çoğaltır, göğüs ağrılarını dindirir.

$ Bir baş sarımsak ince dövülür ve 500 gr. bal şurubu ile karıştırılıp lav­man yapılırsa yapışkan balgamı ve safrayı söktürür,- siyatik ağrılarını hafifletir,- kurtları düşürür.

$ İyice dövülmüş sarımsak ateşli şişliklere (çıbanlara, romatizmalı ek­lemlere, emziren kadının göğsüne) sarılır, 2-3 saat bekletilip değiştiri­lir. Deriyi yarar ve iltihabı akıtır.

$ Rendelenmiş sarımsak yara ve mantar üzerine sarıldığında iyileşmesi­ni sağlar, kafa derisine sürülürse, saç dökülmesini önler veya durdurur, bitleri öldürür.

$ Burna damlatılan sarımsak suyu nezleyi giderir. Kulağa damlatılırsa, patlamış kulak zarını iyileştirir, birleştirir.

$ Günde 3-7 diş sarımsak yutmak, bağırsakların sağlığına ve çalışmasına çok faydalıdır.

$ Bir baş sarımsak kabukları soyulmadan buharda veya pilav İçinde pişi­rilerek yenirse kurtların düşmesine yardımcı olur.

$ Ağır enfeksiyon hastalıklarına (verem, AIDS v.s.) yakalananların her sa­bah üç baş sarımsak dövüp ballı su ile karıştırarak içmesi tavsiye edilir.

$ Bir baş sarımsak dövülür, bir tatlı kaşığı öğütülmüş çemen otu ve bal ile iyice karıştırılıp macun haline getirilir ve her akşam ağrıyan eklem­lere sürülür. Üzerine yağlı kağıt konarak bantlanır ve sabaha kadar bekletilir.

Böbrek ve safra kesesi taşlan nı eritmek için:

$ 100 gr, limon suyu + 100 gr. zeytinyağı + 3 baş ezilmiş sarımsak + 50 gr. maydanoz yapraklarının sıkılmış suyu karıştırılır ve her akşam bu karışımdan 50 gr. içilir.

Sarımsaklı zeytinyağı

$ Bir cam kap içinde 200 gr. zeytinyağı İle 1 baş dövülmüş sarımsak ka­rıştırılır, kapağı kapatılır ve buzdolabına konur. 24 saat sonra süzülür ve günde 30-50 gr. sarımsaklı zeytinyağı aynı miktarda limon suyu ile karıştırılarak içilir. Mideyi, bağırsakları ve karaciğeri temizler. Yemek ve salata üzerine de kullanılabilir.

Uykusuzluğa karşı

$ 24 tane limonun suyu + 350 gr. dövülmüş sarmısak, bir cam kap İçin­de, üzeri 3 kat bezle kapatılarak, oda sıcaklığında 1 hafta bekletilir. Sonra süzülüp buzdolabına konur, karışım bitene kadar sabah akşam l’er yemek kaşığı içilir. Karışım mükemmel bir damar açıcı ve temiz­leyicidir. (Limon suyu yerine doğal sirke de kullanılabilir. “Sirke” bö­lümüne bakınız.)

Hadis-i Şerif’te: “Sanmsağı yiyin, onunla tedavi olun, zira o yetmiş der­de devadır. Eğer bana melek gelmemiş olsaydı, ben de onu muhakkak yer­dim” (Hazreti Ali r.a.’dan) buyrulmuştur.

Uyan: Sartmsağtn fazlası baş ağrısı yapar, gözlere zararlıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here