Limon Bitkisel İlaç Doğal Tedavi Yöntemleri

Limon Citrus limonum

1-3 limonun suyu sıkılıp, su ile karıştırılarak her sabah aç karnına içilir­se şifadır. Kandaki PH dengesini sağlar, alerji, egzama ve mantara karşı çok iyidir. Yüksek tansiyonu, ateşi ve şekeri düşürür, İltihabı kurutur, balgamı yumuşatarak akciğerlerden söker, kilo vermeyi ve hazmı kolaylaştırır. Özellikle kan grubu “A” olanlara limon ve limon suyu çok faydalıdır. Li­mon, vücuttaki kireci eritir, idrarı çoğaltır, mesane ve böbrek taşlarını par­çalayarak düşürür. Cilde sürülünce cildi güzelleştirir, sivilceleri geçirir. Li­mon suyu baş ağrısına, boğaz enfeksiyonlarına ve bademcik şişmesine iyi gelir. Kusmayı önler, İshali durdurur. Sıcak su ile içildiğinde ter söktürür. Limon kabuğu çiğnemek diş eti kanamasını, çekirdeklerini çiğnemek ka­bızlığı ve basuru önler. 2-3 gr. kurutulmuş ve öğütülmüş limon çekirdeği veya kabuğu içiçmek her tür zehrin etkisini azaltır. Yılan sokması duru­munda, limon kabuğunun suyunu su İle karıştırarak içmek ve ışınlan yere limon kabuğu sarmak iyi gelir. 2-3 gün boyunca, nasıra günde 2-3 defa de­ğiştirerek limon kabuğu sarmak, nasırı yok eder.

Limonu şekerle yemek zararlıdır, kan asidini yükseltir, kireçlenmeye, alerji ve mantara sebep olur. Sap tarafından sıkılan limon suyu ekşi değil, mayhoş olur.

Limon sevmeyenler her sabah su katarak greyfurt suyu içmeli veya greyfurt yemelidir.

Yünlülerin arasına limon kabuğu koymak güvelerin üremesini engeller. Limon suyu 15-30 dakikadan sonra şifalı Özelliğini kaybetmeye bağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here