İncir Bitkisel İlaç Doğal Tedavi Yöntemleri

incir Ficus carda

Hadis-i Şerifte ” Eğer cennetten gelme bir meyveyi zikretmem gerek­seyeli, İncirdir derdim. Çünkü cennetlik meyvelerin çekirdekleri yoktur. Hemeroid ve gut hastalığı olanlar bu meyvelerden yesinler.” buymlmuştur.

İncir tüm meyvelerin faydalarını İçinde toplamıştır. Kanın pıhtılaşması­nı sağlar, koyu kam sulandırır, balgam söktürür. Yaraları iyileştirir, bağır­sakları açar ve boşaltır, tüm hastalıklara şifadır. Her sabah üzüm sirkesi İçinde 8-10 saat beklemiş 3 tane kum incir yiyen, ateşli hastalıklardan ko­runur, safradan zarar görmez. Her sabah halis zeytinyağı İçinde bir gece bırakılan 3 tane incir yiyen karaciğer hastalığı görmez, incir karaciğer, da­lak, böbrek, mesane tıkanıklıklarını açar. Bağırsakları çalıştırarak yabancı mikroplan çıkartır, sağlıklı mikroplan eker. Kanseri Önler.

Taze İnciri yıkamadan, kabuğunu soymadan, ayrı bir öğün olarak yemek gerekir. Yıkamaya mecbur kalınırsa, yıkadıktan sonra 3-4 saat bek­letilmeli ki üzerindeki faydalı mikroplar çoğalsın. Haftada 1-3 günü sade­ce incirle geçirmek çok faydalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here