Çilek Bitkisel İlaç Doğal Tedavi Yöntemleri

Çilek Frapana vesca

Metabolizmanın normal çalışması için gerekli maddeler, organik asitler ve bol miktarda vitamin İçeren çileğin mucizevi özellikleri olduğu tespit edilmiştir. Çilekte, guatra, eski, iltihaplı ve hiçbir şeyle tedavi edilemeyen egzamalara, alerjilere, mide-bağırsak yaralarına, basura, kabızlığa, ishale, enfeksiyonlu hastalıklara, böbrek, karaciğer, kalp ve damar hastalıklarına şifa vardır. Çilek kansızlığa karşı tesirli bir ilaçtır. İdrar söktürür, ateş düşü­rür.

Çilek hiçbir şeyle karıştırılmadan yenmelidir. Çileğin şifasından fayda­lanmak için, çilek mevsiminde sabahtan öğleye kadar sadece çilek yemek

(1 kg. kadar) gerekir. Öğleden sonra yemek yenebilir. Çilekle aynı günde tatlı ve beyaz ekmek kesinlikle yenmemelidir. Haftanın iki gününü (mese­la, Pazartesi ve Perşembe) sadece çilekle geçirmek yararlıdır. Çilek alerjisi­nin tedavisi de yine çilekle mümkündür. Bunun için çileği şekerle, kaymak­la veya başka meyvelerle karıştırmadan yemek yeterlidir. Mevsimi geçince­ye kadar hergün çilek yemek faydalıdır. Mevsiminde doğal çilek yiyenler bütün sene hastalıklardan emin olur.

Dikkat: Sadece doğal olan ve yetişme mevsiminde toplanan çilek ve dağ çileği İyileştirici Özellik taşır,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here