Biberiye Bitkisel İlaç Doğal Tedavi Yöntemleri

Biberiye Rosmarinus officiaîis (Kuşdili)

Ağız, boğaz, mide enfeksiyonlarına ve hatta H. Pylori enfeksiyonuna, bağırsak, karaciğer ve safra kesesi enfeksiyonlarına, egzama, yüksek koles­terol, romatizma ve kansere karşı kuvvetli bir ilaçtır. Kanamaları durdurur, mide ve bağırsaklarda oluşan gazları söktürür, hazımsızlığı ve mide ekşime­sini giderir, saç dökülmesini durdurur. Hafıza zayıflığı, sara, kalp çarpıntı­sı ve iktidarsızlığa, baş ağrılarına, siyatik ağrılarına, düşük ve yüksek tansi­yona karşı etkilidir.

$ Bir tatlı kaşığı biberiye 150 gr. kaynar su ile 15 dakika demlendikten sonra süzülür ve içilir. Bu şekilde demlenen biberiye günde 1-3 defa İçilebilir.

$ 500 gr. doğal elma veya üzüm sirkesi 3 çorba kaşığı ince kıyılmış taze biberiye yaprağıyla veya 2 çorba kaşığı dövülmüş kuru biberiyeyle ka­rıştırılır ve cam kavanoza koyularak ağzı kapatılır. Ara sıra çalkalana­rak 10 gün bekletilir. 10 gün sonra süzülerek yaprakları atılır. Günde bir defa 30 gr. biberiyeli sirke, 30 gr. su ile karıştırılarak içilir. Damar tıkanıklıklarına, yüksek kolesterole, egzamaya, aşırı adet kanamalarına çok iyi gelir, Egzamalı bölgelere sürmek üzere keskinleştirmek İçin, sirke-biberiye karışımı, süzmeden kaynatılır ve su karıştırmadan kulla­nılır.

$ Taze biberiye yemeklerin üzerine serpilerek veya yemekten sonra çiğ­nenerek de kullanılabilir. Hazmı kolaylaştırır, mide yanmasını geçirir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here